Zima – zbytočné ročné obdobie

Autor: Jaro Horváth | 5.2.2014 o 11:14 | (upravené 5.2.2014 o 11:31) Karma článku: 9,53 | Prečítané:  1282x

Nemám zimu rád. Však kto by mal? Nikto. Lebo čo je na zime dobré, okrem toho, že nič? Nič. Existuje minimálne 2547 dôvodov, prečo nenávidieť zimu a ďalších minimálne 3008, prečo nechápať tých, ktorí zimu velebia. Dôvody týchto dôvodov sú jednoduché a je ich mnoho, poďme sa teda letmo a zľahka pozrieť na pár vybraných z nich. Nuže čítajte.

 

1.      Ráno vstanem, idem do roboty = tma. Prídem z roboty = tma. Kým som v robote, tak je spolovice tma a spolovice neidentifikovateľné mľandravé sychravo, ktoré sa nepozorovane vkráda ľudom do mozgov, vplyvom čoho sú k sebe nevrlí a k svetu umrnčaní. Počet depresiou zničených ľudských osudov rastie geometrickým radom, samovraždy sú na dennom poriadku.

2.      Domácnosti musia kúriť ako o život. Keď potom o polroka príde nedoplatok za plyn, koleso samovrážd sa nemilosrdne roztáča znovu.

3.      Dievčatá nemôžu chodiť v letných šatách, hoci by chceli. Muži sa po nich nemôžu obzerať, hoci by chceli tiež. Miesto toho všetci vyzerajú ako chodiaci snehuliaci. Na nohách buď nosíte prislúchajúcu neforemnú a veľkú zimnú obuv, alebo v teniskách riskujete reumu a počúvate krízové scenáre mamy a starej mamy.

4.      Človek by sa chcel bicyklovať, kúpať, hádzať psovi lietajúci tanier, sedieť do večera na letnej terase pri pive, proste robiť všetky ideálne činnosti ako z reklamy, ale nemôže. Teda môže, ale v expedičnom spacáku a pivo si chrániť pred zamrznutím na zapnutej dvojplatničke.

5.      Okuliarnatí keď vstúpia do interiéru, hneď majú zadymené okuliare. Šuchria sklá, ale hmla z nich nie a nie dole.

6.      Konkrétne môj, no nie len môj problém. V zimnej čiapke sa mi hlava a teda aj mozog hrejú a potia, v šiltovke mi je zas zima a riskujem zápal mozgových blán. No proste situácia ani z voza, ani na voz.

7.      V zimných rukaviciach nedokáže ovládať mobilný aparát. To bolo síce ospravedlniteľné v časoch, keď bola vrcholom prepychu v domácnostiach pevná linka s tónovou voľbou, z ktorej mohli deti volať do Maxihry, v dnešnej dobe je to už strach a hrôza, nevedieť si ovládať aparát.

Ja viem, ja viem, existujú akési špeciálne rukavice, v ktorých sa  mobil ovládať dá. Tie sú však tak naprd, že je odo mňa pekné gesto, keď to neberiem ako priťažujúcu okolnosť.

8.      MHD mešká. Celý deň, každý deň. A keď už aj príde, na každej zastávke roztvorí autobus / trolejbus / električka všetky dvere ako na maštali a dovnútra fúka studený vzduch a ľudom mrznú palce, nechty a mozgy.

9.      Cestári majú kopu starostí. Tým pádom neboráci nemôžu hrať ping pong na centrále.

10.  A keď sa k tomu pridá atmosféra hlavného mesta, ktoré chytá v zime depresívny level 5000, fakt neexistuje dôvod, prečo by zima nemala byť len na Chopku, v Rakúsku a na Severnom póle. A ešte v môžbyť v Rusku, tam sú na ňu zvyknutí a je tam lacný plyn.

 

Niektoré slabšie povahy sú nachylné dôvodiť, že na zime sú predsa super dlhé prechádzky tmavým parkom a dlhé zimné večery strávené s knihou v ruke. No okrem toho, že obe tieto aktivity sa dajú rovnako výborne robiť ako v zime tak aj v lete, za denného letného svetla je menšia pravdepodobnosť, že útle ženy na prechádzke parkom prepadne úchylák v rozopnutom župane.

A potom zrazu príde jar a leto a teplo a spev škovránkov. Ľudia sú k sebe milí, štedrí, usmievaví, s piesňou na perách vyrážajú v rána do ulíc a zamestnaní. Hneď hrá svet v iných farbách. A tak to má byť.

 

Preto zima, zbaľ si kapsu a odíď!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?