Bývalé "elity" po rokoch

Autor: Jaro Horváth | 19.8.2013 o 10:02 | Karma článku: 10,98 | Prečítané:  1515x

Bývalé politické elity sa po rokoch stretli v televíznom štúdiu, kde mali porozprávať čo to zaujímavé zo svojho života. Pochváliť sa, ale aj priznať, čo v ich životoch nevyšlo až tak, ako si to predstavovali. Ako prvého vyspovedal vysmiaty moderátor pána Vladimíra. Vladimír bol mohutnej, takpovediac boxerskej postavy. Povedal, že sa mu podarilo vybudoval republiku, bol teda jej otcom a má na jej živote, nech je už akýkoľvek, jednoznačne najväčšie zásluhy. Mrzí ho, že sa mu nikdy nepodarilo vymyslieť dobrú rozprávku o tom, kde a za akých okolností nadobudol majetok, napríklad jeho dnes už legendárny dom. Ale ako jedným dychom dodal, nevadí to až tak veľmi, lebo sa mu to aj tak prepieklo a dnes môže za vysokými múrmi dôstojne dožiť. A že pán boh zaplať, tie múry nie sú väzenské, ale tie, ktorými obohnal svoju, už spomenutú vilu.

Po ňom nasledoval vysmiaty Peter. Ten priznal, že sa mu kedysi nedarili verejné vystúpenia, a raz sa dokonca znemožnil neuveriteľne, keď nerozumel jednoduchému grafu a ešte jednoduchším číslam. Ale zároveň so šibalským úsmevom dodal, že to až tak veľmi nevadí, lebo sa napokon, napriek neschopnostiam porozumieť elementárnym grafom a číslam, stal z neho minister financií.

Nakoniec, ako zlatý klinec, aj keď skôr klinec, než zlatý, prišiel na rad bývalý premiér a bývalý prezident Róbert. Aj po rokoch, na sklonku života, stále suverénne najpopulárnejší politik. Odpil si glg z pripraveného pohára s kolou, ani po rokoch nemení zvyky a pustil sa do rozprávania. Mnohé sa mu podarilo. Vládnuť bez škandálov, dodať ľudom do života istotu, že keď sa niečo zlé stane, dobrý štát, a neraz aj on osobne, príde a pomôže každému a nemusí to byť iba jeho kamarát. Jediné, čo ho mrzí, že sa mu nepodarilo dostavať diaľnicu medzi Košicami a Bratislavou, ale to už ostáva na jeho sociálnych nasledovníkoch. Potom sa však nachvíľu odmlčal, zamyslel a povedal, že zopár takých, povedzme škandálikov sa udialo, najmä na ministerstvách obrany a školstva. Ale boli naozaj malé, na bezvýznamných inštitúciách  a tak stačilo ľudu povedať, že sa skutok nestal a všetko bolo v poriadku. Už už mal na jazyku povedať, že jeho voliči boli  príliš hlúpi nato, aby to pochopili, ale zas on taký hlúpy nie je, aby to vytrúbil do sveta otvorene.

Keď dohovoril, obecenstvo v hľadisku prepuklo v obrovský smiech, ľudia nadšene tlieskali až ich dlane pálili. Nik z nich si neuvedomil, že sa smejú na vlastnej hlúposti. A spolu s nimi sa smiali aj tí za oponou televízneho štúdia, aj štátu. Na tom, že sa obecenstvo za tie roky stále nezmenilo. A že sa napriek všetkému stále spokojne usmieva a všetkému tlieska.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?