Ani Pohode neboli všetci v pohode

Autor: Jaro Horváth | 17.7.2013 o 10:24 | (upravené 17.7.2013 o 12:33) Karma článku: 10,99 | Prečítané:  15370x

Hneď z kraja sa musím priznať, že som na Pohode tento rok nebol. Chcel som ísť, dokonca veľmi, ale žiaľ, nepodarilo sa. Proti mojej účasti sa spolčilo viacero činiteľov. Jednak sa mi nedalo ísť kvôli práci a dvojak kvôli tomu, že okruh mojich priateľov nemá svoj hudobný vkus kompatibilný s tým, čo sa hrá na Pohode. Ísť na festival osamote môže byť síce na prvý pohľad  štýlovejšie ako bradatý hipster pohŕdajúci konzumným životom, fotiaci si všetko do svojho iphonu, ale zábava by to už asi nebola. A o tú zábavu ide na festivale v prvom rade a asi aj druhom a treťom. Ale o inom som chcel. Zvolebnieva sa. A to aj v takej oáze pohody, akou je Pohoda.

Festival využili politici už v minulosti na viac čí menej otvorenú agitáciu a inak tomu nebolo ani tento rok. Do areálu festivalu opäť zavítali prihriať zhustnutú polievočku a ich súpisku tento rok doplnili najmä (možní) prezidentskí kandidáti. Pripomenúť sa voličom, vystúpiť z tej zmesky anonymných tvárí kandidátov, v ktorej sa nevyzná snáď ani sám pán boh. Andrej Kiska už pred festivalom požiadal o možnosť nechať si podpísať  hárky oprávňujúce ho kandidovať, avšak organizátori sa vyjadrili, že si to neželajú. Tak sa Kiska nato vykašľal, zbalil kufre a išiel dovolenkovať s rodinou. Úplne prirodzené. Zato má u mňa malé, len trochu významné plus. Aj keď samozrejme, takéto správanie by malo byť samozrejmosťou. Ale sme na Slovensku, takže nie je.

Kandidát Peter Osuský, aspoň tak tvrdí, išiel stanom, keď ho znenazdajky zastavili známi a on, chtiac nechtiac, nimi požiadaný, vytiahol hárky a dal ich podpísať. Nechcem pána Osuského očierňovať, je to človek vcelku sympatický a mal v parlamente výstup, s ktorým sa stotožnil snáď každý občan Slovenskej republiky, ktorému na jej osude aspoň trochu záleží. Avšak  neviem si predstaviť, že by mal tie podpisové hárky vo vrecku len tak náhodou. Ja som nie som potenciálny kandidát na prezidenta a tak je vcelku jedno, čo nosím po vreckách, ale pochybujem, že napríklad nejaký murár, zabávajúci sa na festivale, má náhodne vo svojom vrecku kelňu. Ale on tie hárky mal, ba dokonca ich vytiahol na svetlo sveta, napriek tomu, že si to organizátori neželali. Ach jáj.

Alfakandidát Radoslav Procházka podpisy nezbieral. Zato sa však blysol vyjadrením, že si chce festival naplno užiť s rodinou, keďže budúci rok sa mu to ako prezidentovi zrejme nepodarí. Opäť nič proti Procházkovi, osobne by mu to v slabšej chvíli aj prial, ale človek má pri ňom dojem, že je niekedy tak trochu „na inom zájazde", najmä keď súperov pre kandidáta, ktorého predstaví Smer, je ako smetí (bez dvojzmyslu!) a preferencie v spoločnosti hovoria v jeho prospech, aj keby za kandidáta na prezidenta predstavili družstevného vlčiaka. Iní kandidáti sa na Pohode neukázali. Pavol Hrušovský pravdepodobne ani nevie, čo je to festival Pohoda, takže sa agitácie nezúčastnil, Ján Čarnoguský volil iné kultúrne podujatia na sebaprezentáciu, no a hlavný kandidát, ktorý sa zatiaľ tvári že nič, publicitu Pohody nepotrebuje, lebo ju má každý deň a zadarmo, v hlavnom vysielacom čase slovenských televízií. Ďalší kandidáti na prezidenta, ma ako človeka milión nevedia takto napochytro napadnúť, ale určite ich je ešte aspoň dvadsať.

Budúci rok bude po prezidentských voľbách, parlamentné v nedohľadne, takže sa nám snáď podarí všetkým stretnúť na Pohode a hádam budeme už všetci, aj neúspešní agitátori, v pohode.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?