Predsedova žatva

Autor: Jaro Horváth | 30.7.2013 o 9:21 | (upravené 13.8.2013 o 16:00) Karma článku: 10,32 | Prečítané:  420x

Na rozpálenej asfaltovej ceste, ktorá sa hadila dedinou ako zoschnutá užovka, sa šantili bosé deti. Skákali cez švihadlo, chudobnejšie cez gumu, hrali tenis s plastovými raketami a penovou loptičkou, ktorú im furt vietor zavial do garátu. Keď tu zrazu, spoza kopcov doľahlo do dediny desivé dunenie, akoby sa na obec valila storočná búrka. Ale starejší už vedeli o čo ide. Cez obec sa hnali kombajny. Tisíce kombajnov.

Deti si napochytro zastali navôkol cesty a zbesilo zvŕtali otvorené dlane na pozdrav kombajnistom. Muži si úctivo sňali z hláv klobúky a oslavne ich vyhadzovali do vzduchu. Dievčatá, ktoré už boli jaré, vhodné na výdaj, si zdvihli sukne vyše kolien a koketne žmurkali na kombajnistov. Tajne dúfali, že ktorýsi z nich zastaví a vezme ich so sebou do ďalekého sveta. Ale nezastavil ani jeden, kombajnisti dobre vedeli, že teraz niet času na rozkoš. Za dedinou, pri družstevných lánoch, vystúpil z čiernej Volgy predseda s celou svojou kohortou. Vošiel do poľa, prešiel sa zlatistým morom klasov a jemne ich pohladil. Jeden z tisícov klasov odtrhol a znalecky žito pomrvil v dlani. Otočil sa čelom k tisícom odhodlaných a statočných kombajnistov, zdvihol nad hlavu zovretú päsť a duniným hlasom zvolal: Toto je žatvááááá!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Slováci ponúkajú za železiarne najviac, Američanom sa to máli

Ani jeden zo záujemcov neponúka za košickú huť cenu, ktorá by zodpovedala predstavám U. S. Steelu. Predaj nateraz nebol uzatvorený.

KOMENTÁRE

Ako Danko začal mať problém s kebabom

Keď to hovoril Breivik, vraveli sme, že mu straší vo veži.

DOMOV

Päť podnetov, Harabin trestom stále uniká

Kolegovia ho zatiaľ ani raz neuznali za vinného.


Už ste čítali?