Buďte radi, že ste radi

Autor: Jaro Horváth | 11.6.2013 o 10:07 | (upravené 13.8.2013 o 16:01) Karma článku: 11,96 | Prečítané:  483x

V kráľovstve  za siedmymi horami a jednou rozvodnenou riekou to vrelo. Aspoň z obrazoviek sa vystrašeným divákom zdalo, že situácia je neúnosná a že čoskoro už dôjde k najhoršiemu. Veď napokon v spravodajstve  kameň zatopilo a keď ten zatopí, už niet pomoci. Jajže bože, strach veliký, padli Turci na Poníky. Ale o Turkoch až o chvíľu. Našťastie malo kráľovstvo svojho cisára, ktorý bol síce nahý, ale dav to nevidel. A ten z helikoptéry spasil krajinu. A v tieni veľkej vody utrúsil i pár iných slov, ktorých by sa mali občania, keby ich počuli a aj vzali na zreteľ, veruže báť.

Totiž, ako sa šíril chýr svetom, že v krajine polmesiaca a zahnutej šable to vrie, ľudia sa pre neprávosti vzpierajú vrchnosti a sú zato bití, pocítil aj cisár potrebu vyjadriť sa k veci, že čo a ako si on myslí. Uvážilo povedal, že je to vlastne v poriadku, takto biť ľudí, že sa to deje i v iných krajoch a tak ďalej. A aj keď je to už istý čas, dokonca niekde aj pár storočí, čo sa moc nededí z božej vôle, ale z tej občianskej a teda majú obyvatelia kráľovstiev aspoň akú takú moc a teda aj možnosť vyjadriť svoju nespokojnosť s tými, ktorí sú na kráľovskom dvore, vytiahnuť na nich hrubú silu ako z čias Vikingov je vlastne v poriadku. Lebo aj inde je to tak. A keď je inde tak, tak to nemôže byť nepravda, aj keby bola rovno bola. Medzi riadkami si teda mohli občania kráľovstva vyčítať, čo sa im prihodí, ak sa im niečo z cisárových stupňujúcich sa nariadení znepáči a budú to  chcieť nahlas zakričať pred vrátami hradu. Takže tak, buďte radi, že ste radi...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Slováci ponúkajú za železiarne najviac, Američanom sa to máli

Ani jeden zo záujemcov neponúka za košickú huť cenu, ktorá by zodpovedala predstavám U. S. Steelu. Predaj nateraz nebol uzatvorený.

KOMENTÁRE

Ako Danko začal mať problém s kebabom

Keď to hovoril Breivik, vraveli sme, že mu straší vo veži.

DOMOV

Päť podnetov, Harabin trestom stále uniká

Kolegovia ho zatiaľ ani raz neuznali za vinného.


Už ste čítali?